Kenosha Tremper Invite - Senior
August 26, 17
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Boys
Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 338 Jordan Janusiak South Milwaukee 16:03.6 3:13/K 12
2 2 12 Ansel Fellman Kenosha Bradford 16:46.2 3:21/K 12
3 3 23 Kolin Meyer Kenosha Bradford 16:52.1 3:22/K 12
4 4 205 Danny Browne New Berlin Eisenhower 16:54.7 3:23/K 12
5 5 295 Andrew Muskevitsch Oconomowoc 17:05.2 3:25/K 12
6 6 347 Andy Strasser South Milwaukee 17:10.3 3:26/K 12
7 7 343 Wyatt Schlager South Milwaukee 17:14.8 3:27/K 12
8 8 75 Ben Scopp Kenosha St. Joseph Academy 17:30.2 3:30/K 12
9 9 339 Jacob Meszaros South Milwaukee 17:47.0 3:33/K 12
10 10 69 Cameron Mills Kenosha St. Joseph Academy 18:04.0 3:37/K 12
11 11 344 Nick Sluga South Milwaukee 18:08.6 3:38/K 12
12 12 340 Max Moran South Milwaukee 18:19.1 3:40/K 12
13 (< 5) 181 Lance Shawn Muskego 18:19.7 3:40/K 12
14 13 301 Jackson Pratt Oconomowoc 18:33.8 3:43/K 12
15 14 228 Rob Snyder New Berlin Eisenhower 18:56.3 3:47/K 12
16 15 64 Joey Ilada Kenosha St. Joseph Academy 19:14.1 3:51/K 12
17 (< 5) 144 Ryan Oberdorf Milwaukee Ronald Reagan 19:23.7 3:53/K 12
18 (< 5) 358 David Baier West Allis Central 19:26.9 3:53/K 12
19 16 288 Brandon Mauel Oconomowoc 19:46.9 3:57/K 12
20 17 298 Tyler Phetteplace Oconomowoc 19:50.7 3:58/K 12
21 18 15 Nathan Glinski Kenosha Bradford 19:50.7 3:58/K 12
22 19 13 Will Fellman Kenosha Bradford 19:51.2 3:58/K 12
23 (< 5) 396 Brock Muzzy Wilmot Union 19:55.8 3:59/K 12
24 20 336 Xavier Fitzgerald South Milwaukee 20:13.3 4:03/K 12
25 (> 7) 337 Chris Ginter South Milwaukee 20:35.2 4:07/K 12
26 (< 5) 39 Dylan Snow Kenosha Christian Life 20:35.5 4:07/K 12
27 (> 7) 333 Josh Bartolomey South Milwaukee 20:40.8 4:08/K 12
28 21 225 David Scalzo New Berlin Eisenhower 20:50.6 4:10/K 12
29 (< 5) 150 Daniel Runnells Milwaukee Ronald Reagan 21:05.2 4:13/K 12
30 22 276 Tyler Goodenough Oconomowoc 21:05.4 4:13/K 12
31 (< 5) 148 Alfredo Ramos Jr Milwaukee Ronald Reagan 21:23.3 4:17/K 12
32 23 78 George Zeller Kenosha St. Joseph Academy 21:28.7 4:18/K 12
33 24 204 Brett Braza New Berlin Eisenhower 21:35.3 4:19/K 12
34 25 73 Gabe Pienkos Kenosha St. Joseph Academy 22:45.4 4:33/K 12
35 26 269 Jarett Biver Oconomowoc 23:04.6 4:37/K 12
36 (< 5) 159 Jacob Calvino Muskego 23:36.2 4:43/K 12
37 27 28 David Sauceda Kenosha Bradford 23:47.3 4:45/K 12
38 (< 5) 407 Rick Zuels Wilmot Union 23:55.0 4:47/K 12
39 (< 5) 157 Dillon Briggs Muskego 23:55.5 4:47/K 12
40 28 278 Lukas Hunter Oconomowoc 24:14.6 4:51/K 12
41 29 67 Matt Mandli Kenosha St. Joseph Academy 24:56.8 4:59/K 12
42 30 213 Karl Kazinski New Berlin Eisenhower 25:40.1 5:08/K 12
43 31 211 Jake Ewald New Berlin Eisenhower 26:14.5 5:15/K 12
44 32 227 Jacob Seifert New Berlin Eisenhower 28:41.4 5:44/K 12